piątek, 5 lutego 2010

Karnawał Blogowy #8 - Marzy mi się...

Był kiedyś taki serial w telewizorni, oglądałem jak byłem mały. Nazywał się "Siedem Życzeń", w owym serialu mówiący kot Rademenes(polecam taką pizzerie w Łodzi) bedący wcieleniem egipskiego kapłana spełniał 7 życzeń pewnego chłopca. Gdybym to ja znalazł Rademenesa to lista wyglądałaby tak:


1. Chcę konwentów z prawdziwego zdarzenia. Z premierami RPGów, pokazami kostiumów i grami terenowymi. Games Day co 2 miesiące, testowe wersje produktów dla uczestników itd.

2. Chcę stałą, poważną drużynę. Ludzi, którzy na dzień przed sesją nie będą mówili „jutro nie mogę” albo „sorry ale idę do kina z dziewczyną”. Wszystko rozumiem ale umowa to umowa.

3. Chcę aby pewna firma produkująca RPG, w które gram wydała wreszcie normalne figurki do gry. Nie masowo produkowane gówno pakowane w boostery i sprzedawane w cenie dobrej whisky tylko normalne figsy w pudełkach i blisterach. Czy ja tak dużo wymagam?!

4. Chcę w Łodzi jeden DOBRY sklep z RPG. Na razie takowy niby jest ale można w nim kupić D&D, M:tG i produkty Games Workshop. To debilne, że mieszkam w DUŻYM mieście i kupuje RPG na amazon.com albo w Rebelu.

5. Chcę wreszcie jakiś dobry film bazujący na D&D, tylko żeby to nie było kolejne dzieło pokroju D&D: the movie I&II.

6. Chcę żeby mi się zawsze tak chciało prowadzić jak mi się czasem nie chce. Lubie to ale jestem leniem. Na szczęście walczę z tym.

7. Chcę dobrego systemu hard fantasy, nie rycerzy w kosmosie, nie Indiana Jones w kosmosie tylko coś w rodzaju „Philip K Dick RPG".

A teraz zamykam oczy i marze sobie, że to się KIEDYŚ spełni.

3 komentarze:

 1. Bardzo dziękuję za tekst, dodałem go do spisu. Fajnie, że wziąłeś udział w mojej edycji Karnawału!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pod pkt. 4 się podpisuję, ale (prawdopodobnie): "Nie ma i nie będzie".

  OdpowiedzUsuń
 3. Chcę by mi się chciało... - napisać na karnawał na przykład?
  Miałem coś napisać na temat 7-dmego życzenia ale nie będę tutaj reklamy uprawiał - właśnie to zrobiłem :D

  OdpowiedzUsuń